2021-09-10
Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan tar del av Vaekshusets insikter
Den 15/9 kommer Charlotte Liebak Hansen att presentera Vaekshusets forskningscenter för medarbetare i det förstärkta samarbetet på Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan.
Den 15/9 kommer Charlotte Liebak Hansen efter inbjudan via FINSAM i Malmö att presentera Vaekshusets forskningscenter för medarbetare i det förstärkta samarbetet på Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan.
På en gemensam planeringsdag kommer Charlotte att presentera de resultat som Vaeksthuset tagit fram samt också introducera den nya hemsida som utvecklats för att samla resultaten kring BIP forskningen.
Se Vaekshusets forskningscenter nya sida här!
Fler nyheter
2025-09-09
Protokoll från styrelsemöte september 2025
FINSAM i Malmö hade styrelsemöte den 5 september. Protokollet för detta är nu signerat.
2025-09-09
Förberedelse inför styrgrupp REKO samarbete
REKO är ett samarbete mellan Försäkringskassan och Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg som startade som et FINSAM proje…
2025-09-08
Styrgrupp LÖK gemensamma insatser september 2025
FINSAM i Malmö är ständig sekreterare i styrgruppen för LÖK gemensamma insatser. Idag träffades denna på KomVux.
2025-09-04
Styrelsemöte FINSAM i Malmö september 2025
Höstens styrelsemöte på FINSAM i Malmö startar igång nu på fredag.
2025-09-03
Höstens första FRAM styrgrupp
FRAM startar hösten med en styrgrupp nu på torsdag.