Till innehållet

2026-05-08

Planering storstadsdialog 27-28/5

Arbetsförmedlingen och arbetsmarknadsenheterna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år för att lära av varandra och utveckla samarbetet.

I vår träffas alla i Malmö med fokus på dialog kring uttömda möjligheter, studier och bidragsreformerna. FINSAM i Malmö deltar för att dokumentera det som sägs via informationsinsamling genom Forms.

Fyrs pusselbitar som är FINSAM i Malmös symbol för tjänsten  koppla samman

Fler nyheter

2024-12-17

Jul och Nyår FINSAM i Malmö

FINSAM i Malmö kommer ha följande öppettider under helgerna. Den 23, 27, 30/12 2024 kommer vi hålla helt stängt och…

2024-12-17

Malmökraften avslutar med sista styrgruppsmöte

Efter 16 månader avslutar Malmökraften sitt ESF åtagande vid årskiftet.

2024-12-17

Uddevalla presenterar sitt arbete med AI för Malmö stad

FINSAM i Malmö har under året jobbat med en förstudie och en omvärldsanalys kring möjligheter med AI. Idag var Uddev…

2024-12-16

Ledningsgrupp samsjuklighet

Årets sista ledningsgrupp för arbetet med samsjuklighet i Malmö ägde rum idag

2024-12-04

Uppdrag att analysera behovet av förändringar i lagen (2003:1210) om finansiell samordning av rehabiliteringsinsatser

Försäkringskassan har fått i uppdrag att analysera behovet av förändringar i Finsamlagen och lämna förslag till lagä…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit