Till innehållet

2026-05-08

Planering storstadsdialog 27-28/5

Arbetsförmedlingen och arbetsmarknadsenheterna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år för att lära av varandra och utveckla samarbetet.

I vår träffas alla i Malmö med fokus på dialog kring uttömda möjligheter, studier och bidragsreformerna. FINSAM i Malmö deltar för att dokumentera det som sägs via informationsinsamling genom Forms.

Fyrs pusselbitar som är FINSAM i Malmös symbol för tjänsten  koppla samman

Fler nyheter

2018-03-26

Process- och styrgruppsutbildning upphandlad

FINSAM i Malmö skall genomföra kunskapssatsningar som leder till förbättrade förutsättningar till samordnad rehabili…

2018-03-23

Avantis process för sina deltagare

Avanti har tagit fram en processbeskrivning för deltagarna.

2018-03-22

Språkutveckling - ett förhållningssätt

Igår hade Aktivitetscenter besök av Arbetsmarknadens nya språkutvecklare.

2018-03-22

Artikel från Malmö stad om invigningen av Avanti

Läs gärna denna artikel om vad som hände på invigningen av Avanti i förra veckan.

2018-03-16

Utvärdering av föreläsning kring neuropsykiatriska funktionshinder

Den 2 mars föreläste Elisabeth Fernell om neuropsykiatriska funktionshinder inför cirka 100 personer. Nu har utvärde…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit