Till innehållet

2026-05-08

Planering storstadsdialog 27-28/5

Arbetsförmedlingen och arbetsmarknadsenheterna i Stockholm, Göteborg och Malmö träffas två gånger per år för att lära av varandra och utveckla samarbetet.

I vår träffas alla i Malmö med fokus på dialog kring uttömda möjligheter, studier och bidragsreformerna. FINSAM i Malmö deltar för att dokumentera det som sägs via informationsinsamling genom Forms.

Fyrs pusselbitar som är FINSAM i Malmös symbol för tjänsten  koppla samman

Fler nyheter

2023-02-08

Malmökraftens första styrgruppsmöte i år

Idag hade Malmökraften sitt första styrgruppsmöte för året.

2023-02-06

Arbetsförmedlingen i Stockholm besöker Malmökraften

Idag besökte Arbetsförmedlingen Stockholm city Malmökraften för att ta del av erfarenheterna av att starta och driva…

2023-02-06

AF/FK samarbetet introduceras för reflektiv kultur och reflektiv praktik.

Vaeksthusets kompetencecenter har idag varit i Malmö och introducerat ledningen för AF/FK samarbetet kring reflektiv…

2023-02-03

Dagbok från en månad på FINSAM.

Hanna Lindqvist har under januari månad valt att lägga en del av den verksamhetsförlagda utbildning VFU som hon gör…

2023-02-02

Utebliven etablerings arbete under det gångna året

Här kommer en liten uppdatering om var projektet befinner sig och vad som är på gång i det kommande, för den som är…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit