Till innehållet

2022-01-25

Världshälsodagen för psykisk hälsa

Det årliga samarbetet kring världshälsodagen för psykisk hälsa startade i januari med tre samtal ledda av Studieförbundet Vuxenskolan.

Det årliga samarbetet kring världshälsodagen för psykisk hälsa startade i januari med tre samtal ledda av Studieförbundet Vuxenskolan. Bland annat diskuterades olika alternativ för hur arrangemanget skulle genomföras för att inte de många programpunkterna skulle konkurrera med varandra.

FINSAM i Malmö deltog som samtalspart.

Fler nyheter

2020-04-08

Regionalt nätverksmöte FINSAM i Skåne digitalt

FINSAM i Malmö fortsätter att utforska möjligheterna med att mötas digitalt och koppla samman människor. Idag möter…

2020-04-07

Styrelsen i FINSAM i Malmö beviljas ansvarsfrihet

Vid revisionen av Årsredovisningen av FINSAM i Malmös verksamhet för 2019 beviljas styrelsen i FINSAM i Malmö ansvar…

2020-04-06

FINSAM processleder diskussioner kring ansökan

Idag har representanter från Arbetsförmedlingen, Primärvården, Arbetsmarknads- och socialförvaltningen samt vuxenutb…

2020-04-06

Hälsofrämjande etablering har digitalt styrgruppsmöte

Hälsofrämjande etablering har digitalt styrgruppsmöte och diskuterar läget utifrån nuvarande situation.

2020-04-03

Revisionen för FINSAM i Malmö görs digitalt

Årsredovisningen för 2019 års verksamhet ska slutrevideras idag med KPMG och både Malmös stads samt Regions Skånes r…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit