Till innehållet

2021-09-10

Utvärderare lämnar halvtidsrapport på Malmökraften

Syftet med halvtidsutvärderingen av Malmökraften är att undersöka projektets måluppfyllelse, vad som påverkar måluppfyllelsen i positiv och negativ bemärkelse och vad projektet bör göra mer eller mindre av eller om förändringar behövs för att bättre styra mot uppsatta mål.

Syftet med halvtidsutvärderingen  av Malmökraften är att undersöka projektets måluppfyllelse, vad som påverkar måluppfyllelsen i positiv och negativ bemärkelse och vad projektet bör göra mer eller mindre av eller om förändringar behövs för att bättre styra mot uppsatta mål. 

Utvärderingen tar avstamp i följande disposition:

  • Projektets framdrift:
  • Samverkan:
  • Resultat, måluppfyllelse och effekter

Läs hela rapporten här!

Fler nyheter

2023-12-14

Årets sista samtal med Samordningsförbundet Skåne Nordost

FINSAM i Malmö har under hösten träffat Samordningsförbundet Skåne Nordost för att utbyta tankar och erfarenheter. P…

2023-12-13

FINSAM med på sektionsmöte på AMA

FINSAM i Malmö har idag fått möjligheten att vara med på ett sektionsmöte på AMA.

2023-12-12

Lunicore presenterar möjligheter att arbeta med AI

Lunicore är ett aktiebolag som drivs av studenter med Lunds universitet som majoritetsägare. Idag presenterade de en…

2023-12-12

Malmökraften presenterar sig för Halmstad kommun

Som en del i ESF finansieringen så har Malmökraften i uppdrag att arbeta med spridning av sina erfarenheter i Sverig…

2023-12-07

Insikt lämnar slutrapport

Projekt Insikt är ett Finsamprojekt som har genomförts i samverkan mellan Arbetsförmedlingen och Arbetsmarknadsavdel…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit