Till innehållet

2021-10-19

Uppstartsworkshop på Kultur på recept

Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.

Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.

Under ledning av Joakim Tranquist träffades projekledare och samordnare från kompetenscentrum, samordnare från Försäkringskassan, några rehabkoordinatorer från vårdcentralerna och hälsostrateger för att diskutera hur ingångarna och utgångarna för deltagarna ser ut.

Kulturpårecept

Fler nyheter

2020-11-04

Om tro kan förflytta berg vad kan då kunskap göra?

Idag har Charlotte Liebak Hansen, forskningschef på Væksthusets Forskningscenter, presenterat resultaten från studie…

2020-10-28

Styrgruppsmöte Malmökraften

Idag träffades styrgruppen för Malmökraften.

2020-10-23

Protokoll från styrelsemöte 16 oktober

Protokoll från styrelsemötet den 16 oktober i FINSAM i Malmö är nu underskrivet.

2020-10-22

Ordförande- och förbundschefsträff FINSAM Skåne 2020

FINSAM i Landskrona Svalöv bjuder idag in för andra året till ordförande- och förbundschefsträff för FINSAM Skåne.

2020-10-21

Styrgruppsmöte på Aktivitetscenter

Idag hade styrgruppen på Aktivitetscenter möte kring avslutningen av Aktivitetscenter och uppstarten av FRAM

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit