2021-10-19
Uppstartsworkshop på Kultur på recept
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Under ledning av Joakim Tranquist träffades projekledare och samordnare från kompetenscentrum, samordnare från Försäkringskassan, några rehabkoordinatorer från vårdcentralerna och hälsostrateger för att diskutera hur ingångarna och utgångarna för deltagarna ser ut.

Fler nyheter
2025-11-26
Gruppintervjuer på Utökad SFI
Finsam i Malmö fick i oktober 2025 en förfrågan om att genomföra intervjuer av elever som går på utökad SFI på Komvu…
2025-11-25
Referensgrupp samsjuklighetsprojektet
Referensgruppen för samsjuklighetsarbetet i Malmö träffades idag.
2025-11-18
Målgruppskartläggning AMA EBB
FINSAM i Malmö genomförde idag ett samtal utifrån en målgruppskartläggning tillsammans med 24 arbetsmarknadssekreter…
2025-11-17
2025 års sista styrelsemöte FINSAM i Malmö
FINSAM i Malmö har avhållit årets sista styrelsemöte
2025-11-17
Regionalt nätverk FINSAM Skåne träffas
Samordningsförbunden i Skåne träffades idag och presenterade pågående verksamhet samt nästa års verksamhet för varan…