Till innehållet

2020-12-04

Uppstartsmöte Avanti 2.0

På fredag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

På torsdag kommer FINSAM i Malmö träffa projektledningen på Avanti 2.0 och ha en uppstartsdiskussion med följande dagordning:

  1. Arbetsmiljöansvar i Avanti 2.0
  2. Avslut av Avanti i SUS
  3. Starta upp Avanti 2.0 i SUS
  4. Diskutera det formella beslutet från styrelsen
  5. Hur jobba med månadsuppföljningen av Avanti 2.0 första halvåret
  6. Kommunikation i media av Avanti 2.0 start

Fler nyheter

2022-03-16

Styrgrupp Malmökraften

Idag diskuterade styrgruppen för Malmökraften förutsättningar inför ett fortsatt samarbete efter 2022 kring de erfar…

2022-03-16

Styrelseprotokoll underskrivet

Styrelseprotokollet från det senaste styrelsemötet i FINSAM i Malmö är nu underskrivet.

2022-03-15

Dialog kring återrapportering till regeringen av samordningsförbundens verksamhet

Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finan…

2022-03-14

Malmökraften möter norska NAV

Idag mötte projektledningen och FINSAM företrädare för norska NAV inför ett eventuellt utbyte i höst.

2022-03-14

Arbetsgrupp REKO

Överenskommelsen mellan Försäkringskassan och Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg om samarbete fortsätter och idag trä…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit