Till innehållet

2020-01-31

Styrgrupp Aktivitetscenter (2)

Idag hade Aktivitetscenter styrgruppsmöte för att planera arbetet med den nya ansökan som planeras göra inför 2021 och framåt.

Idag hade Aktivitetscenter styrgruppsmöte för att planera arbetet med den nya ansökan som planeras göra inför 2021 och framåt. Diskussionerna handlade om upplägg kring framtagandet av ansökan och om de underlag som respektive organisation tagit fram utifrån behov och utmaningar med målgruppen som Aktivitetscenter jobbar med.

TidAC

Fler nyheter

2023-08-15

Malmökraften inleder planering inför uppstart av ESF finansiering

Malmökraften har blivit finansierad av ESF för att arbeta med implementering och spridning av resultat under 2023 oc…

2023-07-27

Halvårssammanställning Insikt

Insikt syftar till att undersöka varför Malmöbor fastnar i långvarig arbetslöshet och att se över hur stödet från Ar…

2023-06-27

Sommar på FINSAM i Malmö

Under sommaren kommer FINSAM i Malmö vara öppet följande tider.

2023-06-26

Malmökraften beviljas finansiering av ESF

Malmökraften beviljas finansiering från Europeiska socialfonden from 1 september 2023 tom 31 december 2024.

2023-06-20

FINSAM i Malmö startar uppdrag kring personer med somatisk ohälsa.

Utredaren på FINSAM i Malmö har fått i uppdrag att fördjupa sig i utmaningarna kring personer med somatisk ohälsa sa…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit