2017-09-11
Styrelsemöte 1 september 2017
På senaste styrelsemötet fattades bland annat beslut om en workshop i samband med arbetet kring FINSAM 10 år, insamling av problemformuleringar och samarbete med Inspektionen för socialförsäkringen.
Styrelseprotokoll 2017 09 01
I samband med att FINSAM i Malmö funnits i 10 år kommer en rapport att tas fram. Denna gav styrelsen i uppdrag att presentera i en workshop den 26/10.
Förbundschefen gavs i uppdrag att samla in problemformuleringar enligt nedanstående modell bland ledningsgrupper i alla medlemsorganisationer.

Fler nyheter
2024-10-31
Intervju om UVAS
Idag ska FINSAM i Malmö få en möjlighet att dela med sig av sina erfarenheter kring Unga som varken arbetar eller st…
2024-10-30
Delårsrevision 2024
KPMG har utsett en ny revisor för FINSAM i Malmös del och hon träffade idag tillsammans med Malmö stads och Region S…
2024-10-25
Samsjuklighetsutredningen och FINSAM i Malmö
Samsjuklighetsutredningen föreslår i sitt slutbetänkande, Från delar till helhet – Tvångsvården som en del av en sam…
2024-10-23
FINSAM i Malmö omvärldsbevakar kring tal till text lösningar inom socialtjänst
Daglig verksamhet har kontaktat FINSAM i Malmö med en förfrågan om att göra en omvärldsbevakning kring hur tal till…
2024-10-23
Protokoll klart styrelsemöte 241018
Styrelsen i FINSAM i Malmö har sammanträtt den 18 oktober och nu är protokollet från detta sammanträde signerat.