Till innehållet

2022-09-08

Socialförsäkringsminister Ardalan Shekarabi besökte FINSAM i Malmö

Den 8-9 september besöker socialförsäkringsminister Ardalan Shekarabi Malmö och Helsingborg.Statsrådet ska bland annat träffa samordningsförbundet i Malmö. Han kommer även att besöka Försäkringskassan i Helsingborg samt delta i ett öppet möte med pensionärer i Helsingborg.

Den 8-9 september besöker socialförsäkringsminister Ardalan Shekarabi Malmö och Helsingborg.
Statsrådet ska bland annat träffa samordningsförbundet i Malmö. Han kommer även att besöka Försäkringskassan i Helsingborg samt delta i ett öppet möte med pensionärer i Helsingborg.

RegeringGIF

 

Fler nyheter

2024-02-13

Nationell introduktionsutbildning kring finansiell samordning

Nationella rådet kommer under året genomföra fyra utbildningstillfällen kring finansiell samordning utifrån lagen om…

2024-02-12

FINSAM i Malmö utsedd till ständig sekreterare för styrgruppen för LÖK gemensamma insatser

Den lokala överenskommelsen (LÖK) för gemensamma insatser ska tillse att genom samverkan förbättra kompetensförsörj…

2024-02-09

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Idag hölls styrelsemöte i FINSAM i Malmö.

2024-02-08

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Imorgon håller FINSAM i Malmö sitt första styrelsemöte för året.

2024-02-06

Insikts slutrapport läggs upp på arbetsförmedlingens intranät

Insikt var ett projekt som under 2023 som syftade till att undersöka varför Malmöbor fastnar i mångårig arbetslöshet…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit