2023-09-27
Samtal om konkreta samarbete mellan Malmö och Skåne nordost
Idag träffades FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet Skåne Nordost för att diskutera gemensamma samarbeten men också att diskutera möjligheterna kring Malmökraften.
Idag träffades FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet Skåne Nordost för att diskutera gemensamma samarbeten men också att diskutera möjligheterna kring Malmökraften.
Det landade ner i ett beslut om att börja träffas en gång i månaden digitalt utifrån punkterna; kompetensutveckling, vad händer just nu och vad skulle kunna hända imorgon.

Fler nyheter
2020-04-07
Styrelsen i FINSAM i Malmö beviljas ansvarsfrihet
Vid revisionen av Årsredovisningen av FINSAM i Malmös verksamhet för 2019 beviljas styrelsen i FINSAM i Malmö ansvar…
2020-04-06
FINSAM processleder diskussioner kring ansökan
Idag har representanter från Arbetsförmedlingen, Primärvården, Arbetsmarknads- och socialförvaltningen samt vuxenutb…
2020-04-06
Hälsofrämjande etablering har digitalt styrgruppsmöte
Hälsofrämjande etablering har digitalt styrgruppsmöte och diskuterar läget utifrån nuvarande situation.
2020-04-03
Revisionen för FINSAM i Malmö görs digitalt
Årsredovisningen för 2019 års verksamhet ska slutrevideras idag med KPMG och både Malmös stads samt Regions Skånes r…
2020-04-03
DUA Nyanlända kör styrgrupp digitalt.
Idag har DUA Nyanlända styrgrupp via teams med bland annat uppföljning av jobbspåren.