Till innehållet

2020-02-04

Samordningsförbunden FINSAM i Skåne bjuder in till att utveckla ett nytt ledarskapsprogram med fokus samverkan

Samordningsförbunden i Skåne har under 2019 diskuterat fram möjligheten att utveckla ett chefsprogram för chefer i våra medlemsorganisationer.

Den 7 februari kommer förbunden i Landskrona/Svalöv, Mitt Skåne och Lomma Kävlinge /Lomma under ledning av Lawrence Flynn att arrangera en dag där chefer från förbundens medlemmar kommer jobba med att ta fram ett chefsprogram. Från Malmö kommer en representant från Arbetsmarknadsavdelningen att delta.

 

Fler nyheter

2024-04-22

Uppdrag kring Nyinsjuknade i psykos

Finsam i Malmö träffade idag ledningsgruppen för FACT samverkan i Malmö och fick en förfrågan om ett uppdrag kring n…

2024-04-22

Styrgrupp utebliven etablering

Idag träffades styrgruppen för utebliven etablering.

2024-04-22

Styrgrupp Kryddgårdenmodellen

Styrgruppen för Kryddgårdenmodellen träffades idag och diskuterade hur ett fortsatt samarbete skulle se ut om det fi…

2024-04-20

FRAM planerar upphandling kring utvärdering

FRAM har under de senaste tre åren visat att de arbetsmetoder som projektet bygger på visat sig vara väldigt gynnsam…

2024-04-17

Från daglig verksamhet till arbete

FINSAM i Malmö arrangerade 2 LFA workshops i februari kring frågan från daglig verksamhet till arbete. Idag fortsatt…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit