Till innehållet

2023-08-28

REKO samarbetet fortsätter

Styrgrupp och arbetsgrupp pratade idag igenom de uppdrag som det tog beslut om att genomföra gemensamt vid uppstarten av 2023.

Styrgrupp och arbetsgrupp pratade idag igenom de uppdrag som det tog beslut om att genomföra gemensamt vid uppstarten av 2023. Bland annat redovisades arbetet med:

  • Långa sjukfall
  • Unga
  • Deltidssjukskrivna
  • En gemensam aktivitetslista för REKO.

Ny träff i januari med både styrgrupp och arbetsgrupp som FINSAM bjuder in till.

Fler nyheter

2024-11-28

Ny rapport om behovet av boendepedagoger på NIP-enheten i Malmö

På uppdrag av enhetschefen på NIP-enheten (nyinsjuknade i psykos) har utredaren på förbundet djupintervjuat personal…

2024-11-27

Att uppleva världen annorlunda

Årets sista föreläsning handlade om att uppleva världen annorlunda

2024-11-25

Årets sista styrelsemöte FINSAM i Malmö

Den 22 november hölls årets sista styrelsemöte för FINSAM i Malmö.

2024-11-25

Äntligen måndag - arbetsmarknad för alla

Välkommen till en inspirerande och praktiknära föreläsning om arbetsmarknadsinriktad stöd med fokus på vägledning so…

2024-11-22

Årets sista styrelsemöte

FINSAM i Malmö håller årets sista styrelsemöte idag

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit