Till innehållet

2018-06-18

REKO planerar workshop för att sammanfatta lärdomar till styrgrupp

Styrgruppen till REKO har via FINSAM gett de som arbetar i insatsen ett uppdrag.

Uppdraget består i att beskriva vad Försäkringskassan och Psykiatrin gör i samverkan mellan allmän psyk och FK under perioden från och med att en sjukskrivning blir aktuell på mottagningen till dess att den avslutas. Detta skall beskrivas utifrån den sjukskrivne Malmöbons perspektiv.

Den 24/8 kommer workshopen att hållas och den 3/9 kommer styrgruppen att träffas och diskutera vad som kommit fram i denna. Se nedan för tidsplanen för höstens arbete i styrgrupp i REKO.

1REKO

Fler nyheter

2024-03-05

Över 20 års erfarenhet av att bedriva verksamhet kring utrikesfödda med migrationsrelaterad ohälsa.

Malmö stad har en lång erfarenhet av att arbeta med målgruppen utrikesfödda med migrationsrelaterad ohälsa. När Avan…

2024-03-05

Styrgrupp Utebliven etablering SFI

Utebliven etablering SFI hade idag styrgrupp och följande togs upp

2024-03-04

Jobbet och jag

Rosengårdsbiblioteket arrangerar Jobbet och jag för de som vill träffa arbetsgivare.

2024-02-29

FINSAM i Malmö inbjudet till att delta i verksamhetsplanering för SÖK och LÖKarna

Den strategiska överenskommelsen(SÖK) och de tre lokala överenskommelserna(LÖK) kommer under torsdagen och fredagen…

2024-02-28

Diskussioner kring reflekterande team

På samordningsförbundet i Helsingborg har "Fortsätt SKAPA" startats och idag utbyte FINSAM i Malmö erfarenheter krin…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit