Till innehållet

2022-12-12

Referensgrupp Uppföljning FINSAM

SUS kommer att upphöra att användas from 2023 och Försäkringskassan har tagit fram ett nytt system som ska sjösättas under 2023. FINSAM i Malmö har varit med i den nationella referensgrupp som jobbat för att utveckla detta arbete.

SUS kommer att upphöra att användas efter 2022 och Försäkringskassan har tagit fram ett nytt system som ska sjösättas under 2023. FINSAM i Malmö har varit med i den nationella referensgrupp som jobbat för att utveckla detta arbete. Idag hade vi årets sista samtal kring detta som avslutades med en gemensam önskan om att fortsätta diskutera utvecklingen av uppföljning av finansiell samordning via referensgruppsarbete.

Fler nyheter

2021-11-17

FINSAM kopplar samman

Med ett unikt mandat att röra oss fritt i de berörda organisationerna och lång erfarenhet av att jobba i det offentl…

2021-11-16

Kryddgårdenmodellens andra styrgrupp

Kryddgårdenmodellen har sitt andra styrgruppsmöte på fredag.

2021-11-16

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Årets sista styrelsemöte för FINSAM i Malmö hålls 19/11.

2021-11-16

Styrgruppsmöte FRAM

På fredag håller FRAM styrgruppsmöte

2021-11-16

Seminarium på omvårdnadsprogrammet på KomVux

Omvårdnadsprogrammet på KomVux i Malmö bjöd idag in FINSAM i Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter för de…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit