Till innehållet

2018-10-15

Processledarutbildning inom FINSAM fortsätter

Syftet med utbildningen är att ge deltagarna kunskap om och verktyg kring processledning i enprojektmiljö. Andra tillfället hölls idag.

Bland annat diskuterades styrgruppernas roll och vad en styrgrupp skall göra för att få effekt. Även ett projekts olika faser diskuterades via en trattmodell.

processledar

Fler nyheter

2018-09-03

Gör din röst

CaMp-projektet närmar sig sitt slut. Vi vill därför bjuda in alla CaMp-deltagare till ett avslutningstema där vi kom…

2018-08-30

Styrgruppsmöte på CaMp

Idag träffas styrgruppen för CaMp för första gången i höst.

2018-08-29

Malmökraften presenteras på egen informationssida.

Nu har parterna i Malmökraften gemensamt tagit fram en egen informationssida.

2018-08-28

Inspirationsdagen börjar ta sin slutform

Samordningsförbunden håller varje år en inspirationskonferens. Passa på att anmäl dig till årets konferens på temat…

2018-08-27

Styrgrupp Hälsofrämjande etablering ESF

Idag hade styrgruppen för Hälsofrämjande etablering möte.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit