Till innehållet

2018-03-26

Process- och styrgruppsutbildning upphandlad

FINSAM i Malmö skall genomföra kunskapssatsningar som leder till förbättrade förutsättningar till samordnad rehabilitering av Malmöbor.

Som en del av detta kommer FINSAM i Malmö att arrangera en processledar- och styrgruppsutbildning som bland annat adresserar frågor kopplade till rollfördelning och mötesstruktur i insatser och tillse att samtliga insatser tar del av denna.

Upphandlingen är nu avslutad och det företag som blev utvalt att genomföra uppdraget är Tranquist utvärdering AB. Utbildningarna kommer att vara vid fem tillfällen utspritt under hösten 2018/våren 2019.

Fler nyheter

2024-03-25

Styrgrupp Malmökraften

På onsdag träffas styrgruppen för Malmökraften under följande dagordning.

2024-03-25

Från daglig verksamhet till arbete

FINSAM deltar i fortsatta samtal kring att fler Malmöbor från daglig verksamhet ska gå till arbete.

2024-03-20

Äldre- och socialförsäkringsminister Anna Tenje besöker FINSAM i Malmö

Tisdagen den 26 mars kommer äldre- och socialförsäkringsminister Anna Tenje och besöker FINSAM i Malmö.

2024-03-20

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

Årets andra styrelsemöte äger rum på fredag den 22 mars. Följande står på dagordningen.

2024-03-20

AI i LÖK gemensamma insatser

FINSAM i Malmö lyfter möjligheten att arbeta med AI i styrgruppen för Lök gemensamma insatser som ser positivt på de…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit