Till innehållet

2018-03-26

Process- och styrgruppsutbildning upphandlad

FINSAM i Malmö skall genomföra kunskapssatsningar som leder till förbättrade förutsättningar till samordnad rehabilitering av Malmöbor.

Som en del av detta kommer FINSAM i Malmö att arrangera en processledar- och styrgruppsutbildning som bland annat adresserar frågor kopplade till rollfördelning och mötesstruktur i insatser och tillse att samtliga insatser tar del av denna.

Upphandlingen är nu avslutad och det företag som blev utvalt att genomföra uppdraget är Tranquist utvärdering AB. Utbildningarna kommer att vara vid fem tillfällen utspritt under hösten 2018/våren 2019.

Fler nyheter

2020-10-08

FINSAM i Malmö möter ny förbundschef i Skåne

Ragnar Mattson är ny förbundschef i Samordningsförbundet i Helsingborg. Idag träffade FINSAM i Malmö honom via Teams…

2020-09-30

Malmökraften styrgrupp

Idag hade Malmökraften styrgrupp och diskuterade resultat och ekonomin i projektet.

2020-09-30

Digitalt seminarium kring rättspsyk

FINSAM i Malmö arrangerar idag ett digitalt seminarium för medarbetare i det förstärkta samarbetet.

2020-09-25

Styrgruppsmöte Aktivitetscenter

Aktivitetscenter har styrgruppsmöte idag och har följande dagordning.

2020-09-23

Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?

FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kri…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit