Till innehållet

2020-08-05

Ny förbundschef i FINSAM Mittskåne

Den nye förbundschefen för FINSAM Mittskåne besökte idag FINSAM i Malmö och diskuterade frågor kring Samordningsförbund.

Den nye förbundschefen för FINSAM Mittskåne besökte idag FINSAM i Malmö och diskuterade frågor kring Samordningsförbund. Bland annat diskuterades hur arbetet med att driva ett samordningsförbund dagligen kan skilja sig mellan olika förbund och ansvaret för förbundschefen i ett förbund.

Mittskåne

Fler nyheter

2025-11-25

Referensgrupp samsjuklighetsprojektet

Referensgruppen för samsjuklighetsarbetet i Malmö träffades idag.

2025-11-18

Målgruppskartläggning AMA EBB

FINSAM i Malmö genomförde idag ett samtal utifrån en målgruppskartläggning tillsammans med 24 arbetsmarknadssekreter…

2025-11-17

2025 års sista styrelsemöte FINSAM i Malmö

FINSAM i Malmö har avhållit årets sista styrelsemöte

2025-11-17

Regionalt nätverk FINSAM Skåne träffas

Samordningsförbunden i Skåne träffades idag och presenterade pågående verksamhet samt nästa års verksamhet för varan…

2025-11-14

Ledningsgrupp samsjuklighetsarbetet i Malmö

FINSAM i Malmö deltar idag i ledningsgruppen för samsjuklighetsarbetet i Malmö

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit