Till innehållet

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens beroendevård. Den är en del av förberedelserna inför den stora förändringen som är Samsjuklighetsreformen. frukostklubben har jobbat med digitala sändningar sedan i våras men planerar nu för en fysisk träff den 27/11.

FINSAm i Malmö har blivit inbjudna att delta i planerandet och genomförandet av frukostklubbens träff den 27/11 och idag var det planeringsmöte kring denna.

Malmö Frukostklubb från delar till helhet

Fler nyheter

2017-11-28

Styrelsemöte i FINSAM i Malmö 24/11

Styrelsen i FINSAM har haft möte den 24/11 där bland annat två ansökningar beviljats och en verksamhetsplan och budg…

2017-11-28

Möt FINSAM insatserna i Malmö

Välkomna till samverkansmingel den 1/12 och möt alla insatser FINSAM i Malmö finansierar

2017-11-27

Integrerad verksamhet

Den 21 november samlades drygt 60 medarbetare och chefer från Beroendemottagning Rådmannen och Malmö stads individ-…

2017-11-27

Etablera fler snabbare

FINSAM har bjudits in att delta i referensgrupp kring Etablera fler snabbare. Etablera fler snabbare är namn tillika…

2017-11-21

Plan för utvärdering av samordningsförbundens verksamhet på individnivå

Idag lämnade ISF in den tredje och sista delen av planen för utvärdering av Samordningsförbundens insatser på indivi…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit