Till innehållet

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens beroendevård. Den är en del av förberedelserna inför den stora förändringen som är Samsjuklighetsreformen. frukostklubben har jobbat med digitala sändningar sedan i våras men planerar nu för en fysisk träff den 27/11.

FINSAm i Malmö har blivit inbjudna att delta i planerandet och genomförandet av frukostklubbens träff den 27/11 och idag var det planeringsmöte kring denna.

Malmö Frukostklubb från delar till helhet

Fler nyheter

2018-06-08

Politiker och tjänstepersoner i Region Skåne hittar fokusområden för FINSAM

Under ledning av Lawrence Flynn jobbade ett 15 tal politiker och tjänstepersoner i Region Skåne samman sig kring tre…

2018-06-08

FINSAM möter (H)järnkoll

Idag träffade FINSAM Rahebe från (H)järnkoll som pratade om ”Den egna berättelsen – om psykisk ohälsa och migration”…

2018-06-07

FINSAM under våren 2018

Under delar av mars-maj har vi jobbat med att GDPR säkra vår hemsida och därför kommer här ett axplock om vad som hä…

2018-06-05

Region Skåne samlar politiker och tjänstemän för diskussioner kring FINSAM

En uppföljning av diskussionerna som FINSAM Skåne haft med tjänstepersoner i Region Skåne har planerats och kommer s…

2018-06-04

Insikter från REKO

Under REKO har insikter uppstått kring hur intygsförfrågningar mellan myndigheter kan skapa onödigt arbete på ovänta…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit