Till innehållet

2026-09-28

Malmö frukostklubb planerar för en fysisk halvdag 27/11

Malmö frukostklubb syftar till en ökad kunskap och ett ökat samarbete mellan kommunens socialtjänst och regionens beroendevård. Den är en del av förberedelserna inför den stora förändringen som är Samsjuklighetsreformen. frukostklubben har jobbat med digitala sändningar sedan i våras men planerar nu för en fysisk träff den 27/11.

FINSAm i Malmö har blivit inbjudna att delta i planerandet och genomförandet av frukostklubbens träff den 27/11 och idag var det planeringsmöte kring denna.

Malmö Frukostklubb från delar till helhet

Fler nyheter

2026-02-02

Malmö universitet presenterar delrapport från utvärdering av FRAM

På dagens styrgrupp presenterade de två forskarna från Malmö universitet delrapporten för utvärderingen av FRAM. Utv…

2026-01-30

Möte med nätverket för anpassat gymnasium

Onsdagen den 28 januari höll Finsam i Malmö i ett möte för nätverket för anpassat gymnasium. På mötet deltog denna g…

2026-01-28

2026 års första styrelsemöte

FINSAM i Malmö kallar till årets första styrelsemöte den 6 februari 2026. Detta kommer äga rum på Skeppsgatan 19.

2026-01-28

FINSAM i Malmö möter politiker i Malmö stad

FINSAM i Malmö har blivit inbjudna att få diskutera sina resultat med politiker i Malmö stad.

2026-01-28

Årets första beslutsgrupp i Malmökraften

Malmökraftens beslutsgrupp träffades på Sallerupsvägen och hade nedanstående dagordning att prata om.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit