Till innehållet

2021-11-23

ISF besöker Malmö för frågor rörande effektutvärderingen av Malmökraften

Idag besökte ISF, Inspektionen för socialförsäkringen, Malmökraften för att diskutera kring den data som de samlat ihop.

Inspektionen för socialförsäkringen (ISF) ska utvärdera samordningsförbundens organisering och verksamhet. Granskningen är ett regeringsuppdrag. Uppdraget redovisas i tre delar. Den tredje delen är en effektutvärdering och den är av Malmökraften.

Läs mer om ISFs uppdrag här!

Fler nyheter

2025-10-23

Delårsrevision 2025

FINSAM i Malmö avhåller delårsredovisning på fredag.

2025-10-23

FINSAM i Malmö ombedd att delta vid nystart av Make it work

FINSAM i Malmö ska vara behjälplig med processledning när samarbetet mellan försäkringskassan och daglig verksamhet…

2025-10-22

Chefsnätverket träffas för andra gången i år

FINSAM i Malmö erbjuder de högsta tjänstepersonerna i Malmö att få möjlighet att se in varandras framtid för att se…

2025-10-21

Årets femte styrelsemöte 2025

FINSAM i Malmö har avhållit sitt femte styrelsemöte för året. Bland annat följande beslutades:

2025-10-21

Erfarenhetsutbyte med andra samordningsförbund

I början av veckan var Finsams kansli på besök hos samordningsförbundet i Uppsala där vi tillsammans med förbunden i…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit