Till innehållet

2020-09-23

Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?

FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kring det "nya normaltillståndet".

Mycket av det normala har under några månader förändrats på grund av den jättelika pandemin. Detta påverkar våra arbetssätt, våra möten, vårt ledarskap och vår kontakt med omvärlden. Under 30 minuter kommer du/ni få lyssna på insikter kring det nya normaltillståndet  och hur vi förhåller oss till detta.

Nicklas Lindersson, och Alexandra Furst från PwC guidar oss igenom detta genom att dela med sig av sina erfarenheter i syfte att kunna ställa om vårt mindset och hur vi ska förhålla oss i frågor som ledarskap och nya arbetssätt.

Fler nyheter

2021-09-29

Styrgrupp REKO

Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg och Försäkringskassan har i fyra år samarbetat för att malmöbor som möter bägge org…

2021-09-28

Workshop unga utrikesfödda kvinnor

FINSAM har idag på uppdrag av Arbetsmarknadsavdelningen i Malmö stad varit delaktig i processledning och dokumentati…

2021-09-27

Regional ordförandeträff FINSAM Skåne

Idag träffades förbundsordförande och förbundschefer i Skåne och presenterade sina verksamheter samt lyssnade på ESF…

2021-09-24

Chefsnätverket i FINSAM samlas

Två gånger per år samlar FINSAM i Malmö de högsta tjänstepersonerna i sina medlemmar för ett förutsättningslöst samt…

2021-09-23

FINSAM förbereder workshop kring unga utrikesfödda kvinnor tillsammans med Arbetsmarknadsavdelningen

Den 28/9 kommer FINSAM tillsammans med Arbetsmarknadsavdelningen att genomföra en LFA workshop kring unga utrikesföd…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit