2020-09-23
Hur ska jag förhålla mig till det ”nya normaltillståndet” i mitt ledarskap och i mitt arbetssätt?
FINSAM i Malmö arrangerar i samarbete med Samordningsförbundet FINSAM i Landskrona Svalöv och PwC ett seminarium kring det "nya normaltillståndet".
Mycket av det normala har under några månader förändrats på grund av den jättelika pandemin. Detta påverkar våra arbetssätt, våra möten, vårt ledarskap och vår kontakt med omvärlden. Under 30 minuter kommer du/ni få lyssna på insikter kring det nya normaltillståndet och hur vi förhåller oss till detta.
Nicklas Lindersson, och Alexandra Furst från PwC guidar oss igenom detta genom att dela med sig av sina erfarenheter i syfte att kunna ställa om vårt mindset och hur vi ska förhålla oss i frågor som ledarskap och nya arbetssätt.
Fler nyheter
2022-10-24
Visualisering av Utebliven etablering SFI
Utebliven etablering SFI har varit igång i 1 år och har med hjälp av visualisering på ett tydligt sätt visat vad som…
2022-10-20
Finsam i Malmö deltar i diskussioner kring uppföljning av samordningsförbund
Uppföljning FINSAM var tänkt att ersätta SUS 2023 som uppföljning av samordningsförbunden i Sverige. Det har visat s…
2022-10-14
Styrelsemöte FINSAM i Malmö
Styrelsen i FINSAM i Malmö har sammanträtt den 7/10. Nedan följer vad som beslutades.
2022-10-13
Styrgrupp Utebliven etablering SFI
På fredag kommer Utebliven etablering SFI ha styrgrupp. Följande står på agendan:
2022-10-12
Utvärdering av samordningsförbundens verksamhet - Inspektionen för socialförsäkringen
Syftet med samordningsförbund är att se till att personer som behöver stöd av flera samhällsinstanser ska få sina be…