Till innehållet

2024-09-13

Helsingborg får ny förbundschef

Samordningsförbundet FINSAM i Helsingborg har ny förbundschef from den 1 september 2024. Den nya förbundschefen heter Maria Hällstig och kommer från en tjänst som verksamhetschef inom Arbetsmarknadsförvaltningen Helsingborg.

Idag träffar FINSAM i Malmö Maria för första gången för ett erfarenhetsutbyte och möjligheten att inventera olika samarbeten.

Fler nyheter

2023-03-29

Styrgruppsmöte Malmökraften

Malmökraften hade styrgruppsmöte idag.

2023-03-29

Chefsnätverket FINSAM i Malmö

Idag träffades chefsnätverket i FINSAM i Malmö.

2023-03-27

LÖK gemensamma insatser

Idag hade LÖK gemensamma insatser styrgruppsmöte.

2023-03-23

Interpellation 2022/23:194 Samordningsförbunden och hjälp för sjuka att öka sin arbetsförmåga

Åsa Eriksson (S) lyfter frågan om samordningsförbunden i riksdagen och debatterar med statsrådet Anna Tenje om samor…

2023-03-23

Workshop del 2 - steg mot en muslimsk-kristen psykosocial resursenhet

I tisdags genomfördes den andra workshoppen i arbetet med att sätta ramarna för en framtida muslimsk-kristen psykoso…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit