Till innehållet

2025-09-09

Förberedelse inför styrgrupp REKO samarbete

REKO är ett samarbete mellan Försäkringskassan och Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg som startade som et FINSAM projekt mellan 2017-2019. Efter finansiering upphört har FINSAM i Malmö hängt kvar som facilitator av samarbetet.

From 2023 träffas styrgruppen för detta samarbete en gång per år och redovisar föregående års arbete och resultatet av detta samt planerar för nästkommande års arbete. Idag träffades verksamhetsutvecklare och FINSAm för att planera för styrgruppsmötet den 22 september 2025.

Läs mer om REKO samarbetet här!

 

Bild å kanalen i Malmö med texten En direktlinje mellan två världar

Fler nyheter

2025-02-14

Aspia upphandlad aktör för redovisningstjänster

Då nuvarande avtal kring redovisningstjänster behövde förnyas la FINSAM i Malmö ut en anbudsförfrågan kring hanterin…

2025-02-13

FRAM tar sig an frågan kring tråkigt och repetetivt arbete

FRAM träffade idag Lunicore tillsammans med FINSAM för att inleda diskussioner om verksamhetsutveckling genom AI ell…

2025-02-12

Jobbet och jag 2025

Välkommen till en mässa för dig som söker jobb eller utbildning. Träffa och ställ frågor till arbetsgivare och utbil…

2025-02-12

Storstadsnätverk FINSAM träffas digitalt

I veckan träffades storstadsnätverket i FINSAM för att diskutera vad som händer i omvärlden som kan påverka 2025 års…

2025-02-11

Protokoll styrelsemöte 7 februari 2025

Styrelsen i FINSAM i Malmö har haft årets första styrelsemöte och protokollet är nu undertecknat.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit