Till innehållet

2020-06-11

”För Malmöborna. Tillsammans. Nu."

FINSAM har fått i uppdrag från chefsnätverket som innehåller de högsta cheferna i respektive organisation att jobba med uppdraget ”För Malmöborna. Tillsammans. Nu."

Syftet är att inventera vad som skulle kunna göras för Malmöborna tillsammans just nu utifrån de förändringar som uppstått de senaste månaderna och de möjligheter detta skapat. Meningen är att ta fram ett underlag som direktörerna gemensamt i alla organisationer kan fatta beslut kring och agera utifrån. Att ta fram en bild över inom vilka områden enkla saker skulle kunna göras, för Malmöborna, tillsammans och nu!

Åtta chefer träffades och genomförde en SWOT analys via Teams som ska presenteras för chefsnätverket efter midsommar.

SWOTFörMalmöbornaTil...

Fler nyheter

2025-12-18

Jul och Nyår FINSAM i Malmö 2025

FINSAM i Malmö kommer ha följande öppettider under helgerna. Den 22-30/12 2025 kommer vi hålla helt stängt och besva…

2025-12-17

9 999 lyssningar på Vet NI!!

FINSAM i Malmö startade podden Vet Ni!! för sju år sedan och avslutar året med att räkna in 155 avsnitt med 9 999 st…

2025-12-15

Samtal kring samarbete Malmö Universitet

Malmö Universitet har bjudit in till samtal med FINSAM i Malmö kring möjliga samarbeten.

2025-12-10

FINSAM i Malmö kopplar samman

Efter att ha fångat en förfrågan via SKR;s portal Dela digitalt kring informationsdelning träffade FINSAM i Malmö id…

2025-12-10

FINSAM informerar på försäkringskassan

På torsdag kommer FINSAM i Malmö informera om sin verksamhet för försäkringsutredare på Försäkringskassan som jobbar…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit