Till innehållet

2017-07-11

Finsam i Malmö

Välkommen till FINSAMbloggen! Här kommer vi att dela med oss av vad ni gör ute i de verksamheter vi är delaktiga i samt sprida info kring Malmöbor och samordnad rehabilitering.

Under hösten kommer vi från FINSAM att dela med oss av vad Ni gör ute i de verksamheter vi är delaktiga i. Vi kommer också att berätta om vad vi själva gör och sprida vad vi ser som kan vara av intresse för att Malmöbor i behov av samordnad rehabilitering skall komma i arbete.

Hör gärna av er till oss om ni funderar över något eller om ni har något ni vill dela med er.

Väl mött i höst

Mikael och Fredrik
FINSAM i Malmö

Fler nyheter

2023-05-29

FINSAM kopplar samman kring ADHD

Vuxenpsykiatrin har kontaktat FINSAM i Malmö med en fråga kring den ökade förekomsten av personer med ADHD och utifr…

2023-05-24

Storstadssamverkan Malmö, Göteborg och Stockholm

Städerna och Arbetsförmedlingen i Malmö, Göteborg och Stockholm har under några år träffats för att utbyta erfarenh…

2023-05-24

Uppföljning FINSAM

Referensgruppen för Uppföljning FINSAM träffades idag.

2023-05-22

Vad ska jag göra med det jag är bra på?

Vad ska jag göra med det jag är bra på? Mitt namn är Hampus, jag jobbar som plåtslagare och jag har diagnosen asperg…

2023-05-17

Inspektionen för socialförsäkringen(ISF) presenterar effektutvärdering i Malmö

Inspektionen för socialförsäkringen(ISF) presenterar effektutvärdering på regional ledningsgrupp för Arbetsförmedlin…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit