2022-01-07
FINSAM i Malmö delar med sig av sin erfarenhet av poddinspelningar
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att vi delar med oss av våra erfarenheter
Vet Ni!, FINSAM i Malmös podd, går in på sin tredje säsong 2022 och uppmärksammas av World trade center som vill att vi delar med oss av våra erfarenheter. Se förbundschefen prata kring podden Vet Ni! utefter dessa funderingar:
Ibland kan det vara bra att tänka efter före! Har du ett tydligt mål och syfte med varför du ska göra en podd? Se filmen för lite tips från andra erfarna poddare som också varit nybörjare!
Vad ska man tänka på när man gör en podd – Tips från World Trade Center - YouTube
Fler nyheter
2025-10-06
FINSAM i Malmö uppmärksammar Skåneveckan för psykisk hälsa
Skåneveckan för psykisk hälsa är en temavecka med fokus på vårt psykiska mående. Runt om i Skåne erbjuds mötesplatse…
2025-10-03
Styrelsemöte FINSAM i Malmö oktober 2025
FINSAM i Malmö håller styrelsemöte den 17 oktober 2025 på Stadshuset i Malmö. Följande står på dagordningen:
2025-10-01
IPS Unga Malmö ansluter till ett forskningsprojekt kring unga vuxna med mild till måttlig psykisk ohälsa
IPS Unga Malmö har kopplat sig till ett forskningsprojekt för att undersöka hur IPS fungerar som insats för unga vux…
2025-10-01
Nätverket gällande elever från anpassat ut i arbete
FINSAM i Malmö har blivit tillfrågade att leda ett samtal kring det nätverk gällande elever från anpassat ut i arbet…
2025-09-30
Ledningsgrupp samsjuklighet i Malmö
Idag träffas ledningsgruppen för arbetet med samsjuklighet i Malmö för att starta upp höstens arbete. FINSAM i Malmö…