2021-01-26
FINSAM bjuds in för att dela med sig av sina erfarenheter kring LFA och projektledning
Idag har FINSAM bjudits in av bland annat MFF, BOOST och KC Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter kring att skapa hållbara projekt som leder till förändring.
Idag har FINSAM bjudits in av bland annat MFF, BOOST och KC Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter kring att skapa hållbara projekt som leder till förändring.
FINSAM ska under våren jobba med ett faktiskt case tillsammans med ett antal aktörer för att visa på olika modeller för hållbara projektsatsningar.
Fler nyheter
2018-11-07
Styrgrupp Malmökraften
Styrgruppen träffades på Granens vårdcentral
2018-11-06
Tramadol projekt uppmärksammas på SVTs lokala nyheter
Sedan ett år tillbaka har Maria Malmö jobbat med kartläggning och kunskapsinsamling om tramadol missbruk, föreläsnin…
2018-10-31
Tertialuppföljning i FINSAM utvecklas
I syfte att lyfta fram insikter tydligare och möjliggöra för styrelsen att styra över beslutade insatser har förslag…
2018-10-29
SUS rapport september 2018
Kansliet har fått i uppgift att ta fram en löpande SUS rapport månadsvis
2018-10-26
Delårsredovisningen i FINSAM 2018 är skriven
Delårsredovisningen har presenterats för styrelsen och kommer föredras för revisionen den 12/11