Till innehållet

2021-01-26

FINSAM bjuds in för att dela med sig av sina erfarenheter kring LFA och projektledning

Idag har FINSAM bjudits in av bland annat MFF, BOOST och KC Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter kring att skapa hållbara projekt som leder till förändring.

Idag har FINSAM bjudits in av bland annat MFF, BOOST och KC Malmö för att dela med sig av sina erfarenheter kring att skapa hållbara projekt som leder till förändring.

FINSAM ska under våren jobba med ett faktiskt case tillsammans med ett antal aktörer för att visa på olika modeller för hållbara projektsatsningar.

Fler nyheter

2022-06-15

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

På fredag har FINSAM i Malmö styrelsemöte. Följande står på dagordningen.

2022-06-15

Avanti håller styrgruppsmöte

På torsdag har Avanti styrgruppsmöte

2022-06-14

Uppföljning 4 kommuner och Försäkringskassan

Under våren har samordningsförbunden i Helsingborg, Lund, Malmö och Skåne Nordost haft diskussioner med sina kommune…

2022-06-13

Utebliven etablering håller sista stygruppsmötet innan sommaren

På agendan stod bland annat hur projektet ska ta sig vidare i nästa fas

2022-06-13

Extrainsatt styrgruppsmöte Kryddgårdenmodellen

Idag var det kallat till ett extrainsatt styrgruppsmöte i Kryddgårdenmodellen för att diskutera möjligheterna med at…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit