2022-03-15
Dialog kring återrapportering till regeringen av samordningsförbundens verksamhet
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Idag träffade FINSAM i Malmö tillsammans med ett antal andra förbund över hela Sverige företrädare för de som lämnar in rapporten till regeringen och diskuterade 2021 års resultat.
Fler nyheter
2024-02-28
Diskussioner kring reflekterande team
På samordningsförbundet i Helsingborg har "Fortsätt SKAPA" startats och idag utbyte FINSAM i Malmö erfarenheter krin…
2024-02-27
Styrgrupp FRAM februari 2024
På dagens styrgrupp diskuterades följande ämnen.
2024-02-20
Kommunikation kring REKO samarbetet
FINSAM i Malmö har sedan 2017 varit involverade i REKO samarbetet mellan Vuxenpsykiatrin Malmö/Trelleborg och Försäk…
2024-02-15
Workshop - verksamhetsutveckling inom socialförsäkringsområdet
FINSAM i Malmö har blivit inbjudna att delta i verksamhetsutveckling inom socialförsäkringsområdet.
2024-02-15
Samtalen fortsätter med Samordningsförbundet Skåne Nordost
Imorgon fortsätter FINSAM i Malmö sina samtal med Samordningsförbundet Skåne Nordost