Till innehållet

2024-10-30

Delårsrevision 2024

KPMG har utsett en ny revisor för FINSAM i Malmös del och hon träffade idag tillsammans med Malmö stads och Region Skånes revisorer FINSAM i Malmö för att gå igenom FINSAM i Malmös delårsredovisning för 2024.

Finsam i Malmö har under 2024 arbetat utifrån visionen ”Tillsammans för fler Malmöbor i arbete och studier”.

Följande resultat har uppnåtts:

1447 deltagare har varit inregistrerade i Uppföljning Finsam för insatser finansierade av Finsam i Malmö varav 592 unika deltagare har avslutats per den 31/8 2024. Av de som börjat var 794 st. kvinnor och 653 st. män. Av de 592 avslutade har 208 individer börjat arbeta och 62 st. har börjat studera. 

Läs hela delårsrapporten här!

Fler nyheter

2021-06-14

SUS nätverket diskuterar stöd till referensgrupp

FINSAM i Malmö har blivit inbjudna att delta i referensgrupp för framtagande av nytt rapporteringssystem som Försäkr…

2021-06-08

FINSAM i Malmö stödjer satsning kring sociala remisser via kultur på recept

FINSAM stödjer en samarbetssatsning kring sociala remisser via kultur på recept där kompetenscentrum för primärvårde…

2021-06-08

Finsam i Malmö satsar på samordning inom utbildning

Finsam i Malmö satsar på samordning mellan vuxenutbildningen, Arbetsmarknads-och socialförvaltningen, Region Skåne o…

2021-06-08

FINSAM i Malmö investerar i samarbete mellan primärvården och Malmö stad

FINSAM i Malmö investerar i samarbete mellan primärvården och Malmö stad i syfte att skapa effektiva planeringsproce…

2021-06-07

FINSAM i Malmö satsar på kampanj och investerar i tre nya projekt.

Styrelsen i FINSAM i Malmö har sammanträtt den 4/6 och protokollet är nu underskrivet. Bland annat beslutades om en…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit