2022-03-01
Chefsnätverket FINSAM i Malmö
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad.
Idag träffades de högsta tjänstepersonerna i Malmö inom primärsjukvården och psykiatrin, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst i Malmö stad. Följande stod som vanligt på agendan:
- Tillfälle att presentera vad som upptar respektive organisations tid och bland annat utifrån detta kunna diskutera möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten som är nödvändiga.
- Presentation av nuläget hos två organisationer. Denna gången var det psykiatrin och primärvårdens tur.

Fler nyheter
2025-10-23
Delårsrevision 2025
FINSAM i Malmö avhåller delårsredovisning på fredag.
2025-10-23
FINSAM i Malmö ombedd att delta vid nystart av Make it work
FINSAM i Malmö ska vara behjälplig med processledning när samarbetet mellan försäkringskassan och daglig verksamhet…
2025-10-22
Chefsnätverket träffas för andra gången i år
FINSAM i Malmö erbjuder de högsta tjänstepersonerna i Malmö att få möjlighet att se in varandras framtid för att se…
2025-10-21
Årets femte styrelsemöte 2025
FINSAM i Malmö har avhållit sitt femte styrelsemöte för året. Bland annat följande beslutades:
2025-10-21
Erfarenhetsutbyte med andra samordningsförbund
I början av veckan var Finsams kansli på besök hos samordningsförbundet i Uppsala där vi tillsammans med förbunden i…