Till innehållet

2019-10-01

Chefsnätverk träffas

FINSAM i Malmö har etablerat ett chefsnätverk som träffas två gånger per år. Idag träffas detta nätverk på FINSAM i Malmö.

FINSAM i Malmö hart etablerat ett chefsnätverk. Idag träffas detta nätverk på FINSAM i Malmö.De högsta tjänstepersonerna inom primärsjukvården och psykiatrin i Malmö, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst och funktionsstöd i Malmö stad träffas två gånger per år.

Vid varje tillfälle presenteras vad som är på gång och samtal kring gemensamma utmaningar sker.

 

Fler nyheter

2018-04-13

GDPR - FINSAM i Malmö

FINSAM i Malmö jobbar med att säkra sin verksamhet i enlighet med GDPR lagstiftningen

2018-04-10

Årsredovisning avklarad för 2017

Styrelsen i FINSAM och dess ledamöter beviljades idag ansvarsfrihet av revisorerna för verksamhetsåret 2017.

2018-03-28

Metodhandbok beviljas av FINSAM

Metodhandboken riktas till yrkesverksamma som arbetar med ensamkommande unga med psykisk ohälsa inom olika organisat…

2018-03-27

Styrelsemöte 20 mars 2018

FINSAM styrelse har haft styrelsemöte den 20/3.

2018-03-26

Process- och styrgruppsutbildning upphandlad

FINSAM i Malmö skall genomföra kunskapssatsningar som leder till förbättrade förutsättningar till samordnad rehabili…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit