Till innehållet

2019-10-01

Chefsnätverk träffas

FINSAM i Malmö har etablerat ett chefsnätverk som träffas två gånger per år. Idag träffas detta nätverk på FINSAM i Malmö.

FINSAM i Malmö hart etablerat ett chefsnätverk. Idag träffas detta nätverk på FINSAM i Malmö.De högsta tjänstepersonerna inom primärsjukvården och psykiatrin i Malmö, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Arbetsmarknad/socialtjänst och funktionsstöd i Malmö stad träffas två gånger per år.

Vid varje tillfälle presenteras vad som är på gång och samtal kring gemensamma utmaningar sker.

 

Fler nyheter

2019-01-24

Styrelsen i FINSAM i Malmö 2019-2022

2019 börjar en ny mandatperiod och en del nya namn kommer att komma in i FINSAM i Malmös styrelse.

2019-01-23

Styrgrupp Malmökraften

Idag hade Malmökraften styrgruppsmöte

2019-01-21

Att möjliggöra en sammanhållen vård.

Integrerad verksamhet har tagit fram en handbok för samarbete kring personer med missbruk, beroende och psykisk ohäl…

2019-01-17

Besök från Halland

Idag besökte Samuel och Fredrik från Hallands samordningsförbund Malmö för att diskutera utvecklingsfrågor kring sam…

2019-01-10

Arbetsmiljöansvaret i samordningsförbund

Nationella rådet har tagit fram ett arbetsmaterial för Er som jobbar i samverkan när det gäller Arbetsmiljöansvar.

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit