Till innehållet

2023-11-15

Avanti 2.0 har sista styrgruppsmöte

Avanti 2.0 startade 2021 med syftet att underlätta för Malmöbor med självupplevd psykisk ohälsa till följd av psykiska påfrestningar i samband med migration och /eller etablering i Sverige att få ett arbete eller börja studera.

Avanti 2.0 startade 2021 med syftet att underlätta för Malmöbor med självupplevd psykisk ohälsa till följd av psykiska påfrestningar i samband med migration och /eller etablering i Sverige att få ett arbete eller börja studera. Avanti kommer avslutas vid årskiftet och på torsdag hålls det sista styrgruppsmötet för projektet.

Avanti2

Fler nyheter

2023-10-06

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

FINSAM i Malmö har idag haft styrelsemöte och fattat följande beslut.

2023-10-05

Styrelsemöte FINSAM i Malmö

På fredag har FINSAM i Malmö styrelsemöte. Följande står på agendan.

2023-10-05

Ekonomiskt bistånd på Södermalms Stadsdelsförvaltning besöker FINSAM i Malmö

Tre medarbetare på ekonomiskt bistånd på Södermalms Stadsdelsförvaltning besökte idag FINSAM i Malmö.

2023-10-04

Vilket värde kan vi skapa för våra medborgare utifrån vad AI kan erbjuda?

FINSAM i Malmö kommer tillsammans med Samordningsförbundet i Helsingborg att processleda en workshop på temat: Vilke…

2023-10-02

Borgholms kommun, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan och Region Kalmar besöker Kryddgårdenmodellen

Idag kom 16 personer från Borgholms kommun, Arbetsförmedlingen, Försäkringskassan Region Kalmar, Arbetsförmedlingen…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit