Till innehållet

2020-03-03

Arbetsutskott Region Skåne FINSAM Skåne

Idag träffades Region Skånes ansvarige tjänsteperson för FINSAM och företrädare för förbunden i Skåne och diskuterade hur arbetet med FINSAM skulle kunna läggas upp för 2020.

Idag träffades Region Skånes ansvarige tjänsteperson för FINSAM och företrädare för förbunden i Skåne och diskuterade hur arbetet med FINSAM skulle kunna läggas upp för 2020.

Bland annat diskuterades möjligheten för förbunden att presentera sig på regionfullmäktige, det ledarskapsprogram som tagits fram av förbunden i Skåne och vilket värde FINSAM kan skapa för Skåningar.

rs_webb

Fler nyheter

2024-05-08

Styrgruppsmöte Malmökraften

Idag hade Malmökraften styrgrupp. Följande stod på dagordningen.

2024-05-07

Träffar med Malmöbor inför behovsanalys

FINSAM i Malmö har under några år haft ett fokus på att involvera Malmöbor i allt utvecklingsarbete som görs. I verk…

2024-05-06

Föreläsning om autism 7 maj

2024-04-25

Malmö ideella möter FINSAM i Malmö

Idag träffade FINSAM i Malmö Malmö ideella och diskuterade potentiellt samarbete utifrån ett AMIF projekt de bevilja…

2024-04-23

FINSAM grundutbildning

Förbundschefen är tillfrågad att delta i grundutbildning inom FINSAM som genomförs av Nationella rådets arbetsgrupp.…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit