2021-09-10
Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan tar del av Vaekshusets insikter
Den 15/9 kommer Charlotte Liebak Hansen att presentera Vaekshusets forskningscenter för medarbetare i det förstärkta samarbetet på Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan.
Den 15/9 kommer Charlotte Liebak Hansen efter inbjudan via FINSAM i Malmö att presentera Vaekshusets forskningscenter för medarbetare i det förstärkta samarbetet på Arbetsförmedlingen och Försäkringskassan.
På en gemensam planeringsdag kommer Charlotte att presentera de resultat som Vaeksthuset tagit fram samt också introducera den nya hemsida som utvecklats för att samla resultaten kring BIP forskningen.
Se Vaekshusets forskningscenter nya sida här!
Fler nyheter
2025-10-28
Referensgrupp samsjuklighetsarbetet i Malmö
FINSAM i Malmö sitter i referensgruppen för samsjuklighetsutredningen i Malmö. denna träffades idag och diskuterade…
2025-10-27
Beslutsgrupp Malmökraften oktober
Malmökraften har haft beslutsgrupp i oktober
2025-10-23
Tre samordningsförbund förbereder höstens andra seminariesatsning
Samordningsförbunden i Skåne nordost, Helsingborg och Malmö har inlett ett samarbete med vuxenpsykiatrin i Malmö/Tre…
2025-10-23
Delårsrevision 2025
FINSAM i Malmö avhåller delårsredovisning på fredag.
2025-10-23
FINSAM i Malmö ombedd att delta vid nystart av Make it work
FINSAM i Malmö ska vara behjälplig med processledning när samarbetet mellan försäkringskassan och daglig verksamhet…