Till innehållet

2023-08-15

Malmökraften inleder planering inför uppstart av ESF finansiering

Malmökraften har blivit finansierad av ESF för att arbeta med implementering och spridning av resultat under 2023 och 2024. Förbundschefen har fått en tydlig roll tilldelad att tillsammans med verksamhetsamordnare på Arbetsförmedlingen jobba med detta.

Malmökraften har blivit finansierad av ESF för att arbeta med implementering och spridning av resultat under 2023 och 2024. Förbundschefen har fått en tydlig roll tilldelad att tillsammans med verksamhetsamordnare på Arbetsförmedlingen jobba med detta. Idag träffades projektledningen och förbundschefen för planering av uppstart.

Se mer om Malmökraften här!

Malmökraften2023

Fler nyheter

2026-04-28

Ledningsgrupp samsjuklighet april 2026

FINSAM i Malmö deltar löpande i samsjuklighetsarbetet i Malmö.

2026-04-27

Regional nätverksträff FINSAM i Skåne 2026

Samordningsförbunden i Skåne träffades idag och diskuterade samarbeten utifrån vilka behov som finns bland förbunden…

2026-04-24

Aktivitetskravet 2026 – så skapar ni språklig progression i praktiken

FINSAM i Malmö har blivit inbjudna att lyssna på Språkutveckling i arbete Sverige och deras arbete med språklig prog…

2026-04-24

Storstadsdialog 27-28/5

FINSAM i Malmö kommer vara delaktig i planeringen av storstadsdialogen mellan Malmös, Stockholms och Göteborgs arbet…

2026-04-23

Kryddgårdenmodellen tar fram kommunikationsmaterial

Kommunikatören som jobbar med Kryddgårdenmodellen har med hjälp av projektgrupp tagit fram ett kommunikationsmateria…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit