2022-03-15
Dialog kring återrapportering till regeringen av samordningsförbundens verksamhet
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Försäkringskassan samlar varje år in information från bland annat SUS och återrapporterar hur det gått för den finansiella samordningen i Sverige till regeringen.
Idag träffade FINSAM i Malmö tillsammans med ett antal andra förbund över hela Sverige företrädare för de som lämnar in rapporten till regeringen och diskuterade 2021 års resultat.
Fler nyheter
2026-10-30
FINSAM i Malmö i dialog med socialtjänsten
Utifrån att det sker många och stora förändringar i omvärlden så har FINSAM i Malmö idag diskuterat det nya landskap…
2026-10-29
Systemvärdskap inom finansiell samordning i Sverige - rapporten
I januari 2025 presenterade Samhällsnytta AB rapporten ”Värdskap för ledning av ägarlösa tjänstesystem”. Rapporten f…
2026-10-27
FINSAM i Malmö avger delårsrevision 2026
FINSAM i Malmö har idag avgett delårsrevision för revisorer från Azets, Malmö stad och Region Skåne
2026-10-27
Referensgrupp samsjuklighet oktober
FINSAM i Malmö har sedan två år ingått i arbetet med samsjukligheten i Malmö.
2026-10-26
Protokoll underskrivet styrelsemöte 23 oktober
Styrelsen i FINSAM i Malmö har sammanträtt och protokollet är nu underskrivet.